Barış Karamızrak Yazdı. ‘Ağrıspor ve kent konseyi’

Haber
25 Nisan 2021 - Pazar 17:51
 
Barış Karamızrak Yazdı. ‘Ağrıspor ve kent konseyi’
Sitemiz köşe yazarlarından Barış Karamızrak’ın, ‘Ağrıspor ve kent konseyi’ başlıklı köşe yazısı
KÖŞE YAZISI Haberi
Barış Karamızrak Yazdı. ‘Ağrıspor ve kent konseyi’

Değerli okurlarım bildiğiniz üzere Belediye Başkanı Savcı Sayan,  Cuma günü TV04 ekranlarında yerel gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

 

 

 

Bu program da yerel ile ilgili tüm konulara değindi. 

 

 

 

AĞRISPOR VE KENT KONSEYİ çağrısı çok önemliydi. 

 

 

 

Başkan Sayan, Ağrıspor ile ilgili olarak şunları söyledi:

 

 


 “Ağrıspor başkanı geçenlerde beni yardım programı konusunda ziyaret etti. Başkana dedim ki, Ağrıspor için milletvekili, il başkanı, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları ayrıca diğer partililerin il başkanları ve milletvekilleri toplanalım birlik olup, bu grubun belirleyeceği 100 Ağrılı iş adamını arayalım. Herkes 25 bin verse iki buçuk milyon eder. Ağrıspor için ciddi bir miktar olur. Ama bu bürokrasi grubundan bir kişi gelmezse onu da halka açıklayın ki Ağrıspr siyaset üstü bir kurum olduğu için halkımız da bunu bilsin. Ayrıca diğer bir önerisi de ilimizde bina yapan her mütahitin Ağrıspor’a 25 bin bağış yapmasını istedim ama çoğu mütahit buna karşı çıktı.” dedi.

 

 

 

Başkanın bu çağrısı gerçekten önemliydi. 

 

 

 

Başkan ben üzerime düşeni yapmaya hazırım dedi. Gelin birlikte tüm siyasiler el el verip kuvvet birliği yapalım söylemi birliktelik açısından önemliydi. Özellikle Ağrıspor taraftarı ve yönetiminin sürekli sadece Başkan'dan çözüm istemeleri ve alamayınca hedef tahtasına konulması bence yanlış bir durumdu. Bir Ağrıpor sevdalısı olarak, tüm siyasilerin bir araya gelip Ağrıspor etrafında birleşmeleri gerekmektedir. 

 

 

 

Sonuçta ilimizden, 3 milletvekili olan HDP’ nin de Ağrıspor’un yaşatılması için elinden geleni yapması gerekmez mi?  

 

 

 

Şimdi bazı okuyucularım diyecek ki HDP hükümette değil ne yapabilir ki, çözüm çok basit yapılan bu çağrıya ve oluşturulacak Ağrı siyaseti grubuna katılarak, ellerinden hiçbir şey gelmiyorsa sadece 3 milletvekili 2 aylık maaşlarından feragat etse 200 bine yakın destek vermiş olurlar. 

 

 

 

Bunun yanında ilimizde veya diğer illerde yaşayan HDP’li bir tane iş adamını arayıp biz bu ilde oyların çoğunu alıyoruz ve gençlerimiz için bir şeyler yapmalıyız deyip 150 bin lira bizim için bağışta bulunmak zorundasın dese eminim bunu gerçekleştirebilecek güçleri vardır.

 

 

 

Ayrıca CHP il yönetimi de bu çağrıya cevap verip katılmasını bekliyorum.

 

 

 

CHP il yönetimi de biz iktidar patisi değiliz ne yapabiliriz ki diyebilirler. Çözüm çok basit aslında, toplantılarınızda parti il merkezine şunu söylemeniz gerekir; Biz Ağrı’da 2002 yılında 2 milletvekili çıkardık. Şimdi yeniden bir milletvekili çıkarma hedefimiz var. O yüzden Ağrı için önemli bir değer olan Ağrıspor’a CHP’li belediyelerden yardım alıp gönlüne girmeliyiz. Hadi belediyeden yapamadık bari Türkiye de ki CHP’li iş adamlarından birine baskı yapın bizim Ağrısporumuza 150 bin yardım yapsın baskısı kurabilirsiniz. Eminim ki çoğu CHP’li iş adamı için 150 bin yemek parası değerinde.  

 

 

 


Ayrıca DEVA partisinden de bu oluşuma katılmasını ve kendilerine yardım eden iş adamlarına; Hadi bizim Ağrı da bir şeyler yapmamız gerek deyip 1 tane iş adamını ikna edip 100-200 bin destek alabilirler. 

 

 

 

Değerli okurlarım gördüğünüz üzere siyaset üstü bir kurum olan Ağrıspor etrafında kuvvet birliği yapıldığında ortaya nasıl bir mali kaynak çıktığı ortada. 

 

 

 

 

Bugün itibariyle AĞRISPOR  ve BARİKAT04’ün bu çağrıya nasıl cevap vereceğini bekleyeceğim.

 

 

 

Başkan Mehmet Yıldırım’ın tüm siyasilere ve diğer parti temsilcilerini tek tek arayarak davet etmesini ve gelmeyenleri açıklayarak Ağrı halkının takdirine bırakmasını da bekleyeceğim. Yok bu çağrıyı yapmazlar ve bu oluşumu oluşturamazlar ise artık şikayet etme tavırlarından ve hedef gösterme tavırlarından vazgeçmeleri gerekmektedir.

 

 

 


Başkan Sayan’ın bir diğer çağrısı ise ilin kent konseyi oluşturulması çağrısıydı.

 

 

 

Tüm sivil toplum kuruluşlarına, gazetecilere, kanaat önderlerine hatta parti temsilcilerine seslenerek, gelin birlikte ili yönetelim demesiydi.

 

 

 

Bir öneriniz olduğunda ya da bir şeylerden şikayet ettiğinizde direk bu konseyde tartışalım. Bu konsey ile gerekirse Ankara’ya çıkarma yapalım. Birlik olup Ankara da bürokrasilere sesimizi duyuralım çağrısı da benim için önemliydi. Çünkü yıllardır yakalayamadığımız siyasi birliktelik yüzünden ilimiz çok şey kaybetti. 

 

 

 


Diğer partilerin de bu çağrıya cevap vermelerini bekliyorum.

 

 

 

Çünkü sürekli muhalif olarak siyaset yapılmaz. Bu konseye katılarak çözüm üretmelerini, ellerini taşın altına koymalarını bekliyorum.

 

 

 

Yıllardır özlemini çektiğimiz siyasi birlikteliği yakalama zamanı geldiği kanaatindeyim. Artık eski devirler geride kaldı. Ankara da bürokrasin ne kadar güçlüyse, sivil toplum kuruluşların ne kadar etkinse, basının ne kadar güçlüyse iline yatırımlar alabilirsin.

 

 

 


Tüm siyasi parti temsilcileri lütfen tarihi çağrıya kulak verin ve partileri bir kenara atarak Ağrı Partisinde birleşerek bu oluşuma katkı da bulunun. 

 

 

 

Kent konseyinin oluşturulması aynı zamanda ilimize yapılacak ziyaretler de bakanlardan isteklerimizi daha gür bir sesle istememizi sağlayacaktır. Çünkü bu oluşumda her düzeyde temsilci bulunacak. Bu oluşuma tüm sivil toplum kuruluşlarının sahip çıkmasını bekliyorum. Aktif olarak toplantılar yapılarak karşılıklı diyalog ve çözüm mekanizması kurulursa Ağrı için çok yararlı olacağı kanaatindeyim

 

 

 


 *Son olarak kent konseyinde basından 3 temsilci, STK temsilcileri, parti temsilcileri, gençlerden oluşacak 3 kişilik temsilci, İş adamlarından oluşacak 3 kişilik temsilci, Esnaflardan 3 temsilci, muhtarlardan 3 temsilci ve partilerden birer temsilci olarak oluşturulması tavsiyesi yaparak yazıma son veriyorum.

 

 


Sağlıcakla...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barış, Karamızrak, Yazdı., ‘Ağrıspor, ve, kent, konseyi’,
Yorumlar
Haber Yazılımı