Gürkan Güneş Demek ki oluyormuş?

Yazı Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 00:10
 
Demek ki oluyormuş?
Gürkan Güneş
gurkangunes@tv04.net
 
 

Demek ki oluyormuş?

 

Yıllardan beri derim kış memleketindeyiz arkadaş neden kış turizmine yönelik faaliyetler kimsenin aklına gelmiyor diye?

 

4-5 Mart tarihlerinden düzenlenen ‘1. Kar ve Buz Festivali’ renkli görüntülere sahip oldu. Ulusal televizyon kanalları canlı yayın akışına taşıdı. Gün boyu bültenlerde yer aldı. Basın ve medya kuruluşları, kitlelerine festivali lanse etmek adına yarış içine girmişlerdi.

 

 

Ağrımızın kültürel miraslarının usta eller tarafından buzdan bir heykele dönüşmesi muazzam bir hissiyat yaşattı bizlere.

 

 

Açılıştan dakikalar öncesindeki atmosferi sizinle paylaşmak istiyorum.

 

 

Sabahın erken saatlerinde kalabalık toplanmış ve ortam git gide yerini tamamen Festival havasına bırakıyordu. Çocuklarda bayram sevinci yaşatırken, yetişkinlerde ise pandeminin getirmiş olduğu olumsuz psikolojik durum yerini nefes almaya bırakmıştı.

 

 

Ağrı’nın üst düzey kurumları bu festival için seferber olmuştu. Ekipler, canla başla hummalı bir şekilde çalışıyordu. Ağrı kalkınma ve eğitim kültür vakfı, festival için en ince ayrıntılar üzerinde durarak işini profesyonel şekilde gerçekleştirdi. Ağrı Belediyesi ise koordine edildiğinde bu işlerin üstesinden nasıl gelinebileceğini başarı ile gösterdi.

 

İshak Paşa Sarayı, Nuh’un gemisi ve bölgemizin tarihi yapıları buzdan heykellerle sanata dönüşmüştü. 3 gün boyunca kamyonlarla kar kütleleri taşınan alanda inşa edilen bu eserler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı. Sosyal medyada herkes bu anları paylaştı.

 

Kayak gösterileri, kızak yarışmaları, çocuk atölye çalışmaları, DJ ve ışık gösterileri ile Küpkıran Kayak Merkezi can buldu diyebiliriz.

 

Aynı gün içerisinde dolu dolu anlar yaşatan festival, Osmanlı Konferans salonunda da çeşitli etkinliklere sahne oluyordu. Ağrı halk oyunları gösterisi, Osmanlı saray koleksiyonu defilesi ve halk müziği sanatçıları festival ziyaretçilerinin keyifli zaman geçirmesini sağladı.

 

Bitlis’ten gelen acı haber sonrasında festivalde gerçekleşecek olan konser ve etkinlikler iptal edildi. Aziz milletimizin başı sağ olsun..

 

 

 
Etiketler: Demek, ki, oluyormuş?,
Yorumlar
Haber Yazılımı