• Haberler
  • Ağrı
  • Ağrı Belediyesi refüjlerde ağaç dikimine başladı

Ağrı Belediyesi refüjlerde ağaç dikimine başladı

Ağrı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulanan orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması başlattı.

Ağrı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulanan orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması başlattı.

Seçim çalışmaları esnasında daha yeşil bir Ağrı için çalışacaklarını belirten Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Hazal Aras göreve geldiği günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kentin daha yeşil bir görünüme kavuşması için mücadele eden Aras orta refüjleri yeşile kavuşturmak adına çalışmanın ilk startını verdi.

Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Hazal Aras’ın talimatları doğrultusunda çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Orhan Alpaslan bulvarında ağaç dikimine başladı.

Bugün yapılan çalışmalarla Ağrı Belediyesi ekiplerince ilk etapta 500 ve sonbaharda 500 olmak üzere toplamda 1000 ağaç dikilecek. Yetkililer şehrin birçok noktasında ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceği bilgisini paylaştı.

Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Eş Başkanı Hazal Aras, “Ağrı’ımızın daha yeşil bir şehir olması ve modern bir görünüme kavuşması için belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Özellikle mahallerimizin ana arterleri olan caddelerin refüjlerini ağaçlandırarak daha yeşil ve güzel bir görünüm kazandırıyoruz. Yapacağımız çalışmalarla şehrimize layık olduğu en güzel hizmetleri sunacağız” ifadelerini kullandı.

TV04 Haber Merkezi

Bakmadan Geçme