Ağrı'da 25 bin 653 öğrenci ailesi ziyaret edildi

Ağrı'da 25 bin 653 öğrenci ailesi ziyaret edildi

Ağrı'da 25 bin 653 öğrenci ailesi ziyaret edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ağrı'da, 'Bir Çayınızı İçeriz' projesiyle öğrencilerin ailelerine ulaşan öğretmenler, 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönemde 25 bin 653 veliyi evlerinde ziyaret etti.
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje, öğrencilerin ailelerinin eğitim faaliyetlerine katılımını sağlamak, okul-aile ve öğrenci arasındaki iş birliğini güçlendirmek, devamsızlığı fazla ve sürekli devamsız olan öğrencileri okula kazandırmak ve akademik başarısı düşük öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirildi.
Proje kapsamında il genelindeki gönüllü öğretmenler, öğrencilerin ailelerini evlerinde ziyaret ederek, öğrencilerin durumu, ihtiyaçları, beklentileri ve sorunları hakkında bilgi aldı, çözüm önerileri sundu, aileleri eğitim sürecine dahil etti.
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, projenin öğrencilerin başarısını artırmak için önemli bir adım olduğunu söyledi.
Kökrek, 'Müdürlüğümüzce yürütülen Bir Çayınızı İçeriz projesi ile öğrencilerin ailelerinin eğitim faaliyetlerine katılımı sağlanır, okul-aile ve öğrenci arasındaki iş birliğini gerçekleştirerek okulda yapılan veliye ve öğrenciye yönelik çalışmalar daha sistematik hale getirilir, devamsızlığı fazla ve sürekli devamsız olan öğrenciler okula kazandırılır ve akademik başarısı düşük öğrencilerin gelişimlerine velileri de dahil ederek katkıda bulunulur.' dedi.
Kökrek, 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönem boyunca Bir Çayınızı İçeriz projesi ile il genelinde toplam 25 bin 653 veli ziyareti gerçekleştirildiğini belirterek, 'Bu ziyaretler sonucunda da Okulum Beni Bekler projesi ile birlikte hareket ederek toplamda bin 95 sürekli devamsız öğrenci okula kazandırılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.' diye konuştu.
Kökrek, projenin ikinci dönemde de devam edeceğini, öğrencilerin ailelerine daha fazla ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Bakmadan Geçme