Ağrı'da hayvan barınağı yenilendi

Ağrı Belediyesi, mevcut haliyle günümüz ihtiyaçlarına cevap verememesi nedeniyle yenileme çalışması başlattığı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çalışmalar tamamlandı.

Ağrı Belediyesi, mevcut haliyle günümüz ihtiyaçlarına cevap verememesi nedeniyle yenileme çalışması başlattığı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çalışmalar tamamlandı.

Yeniden modern bir şekilde dizayn edilen merkezde, can dostların tedavilerinde kullanılmak üzere son teknoloji cihazlarla desteklenecek tam teşekküllü ameliyathane ve laboratuvar bulunmaktadır.

Merkezimizde, kısırlaştırılmış hayvan alanı, karantina bölgesi, yavrulu anne alanı, annesiz yavru alanı, post-op bölümü, laboratuvar, 2 adet ameliyathane 3 adet kedi evi, idari bina, ve Nizamiye girişinden oluşmaktadır.

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ilgili yapılan açıklamada; “Sokak hayvanları kısırlaştırılarak kulak küpesi ve mikroçip takılıp iç-dış parazit, 
kuduz, gençlik ve karma aşıları yapılarak doğal yaşam alanlarına geri bırakılmaktadır.” denildi.

Ayrıca her ay yapılan bu işlemlerin sayısal verileri düzenli olarak Ağrı Valiliği Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne ibraz edildiği belirtildi.

TV04 Haber Merkezi

Bakmadan Geçme