• Haberler
  • Diğer
  • Ağrı'da Öğretmenler Günü'nde fidan dikme etkinliği

Ağrı'da Öğretmenler Günü'nde fidan dikme etkinliği

Ağrı'da Öğretmenler Günü'nde fidan dikme etkinliği

Ağrı'da Öğretmenler Günü'nde fidan dikme etkinliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ağrı'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 100. Yıl Eğitim Hatıra Ormanı'nda fidan dikme etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan Vali Mustafa Koç, öğretmen ve öğrencilerle birlikte fidan dikti, can suyu verdi.
Ağrı Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlik, TRT Park alanında gerçekleştirildi. Etkinliğe Vali Koç'un yanı sıra Vali Yardımcısı Ahmet Raşit Orhan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Orman İşletme Müdürü Ferhat Altun, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Etkinlikte konuşan Vali Koç, öğretmenlerin toplumun temel taşı olduğunu belirterek, 'Öğretmenlerimiz, geleceğimizin mimarlarıdır. Onların emekleriyle yetişen nesiller, ülkemizi daha ileriye taşıyacaklardır. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum' dedi.
Vali Koç, daha sonra öğretmen ve öğrencilerle birlikte 100. Yıl Eğitim Hatıra Ormanı'nda fidan dikti. Fidanlara can suyu veren Vali Koç, öğrencilerle sohbet ederek, fidanların bakımını yapmalarını istedi. Vali Koç, ayrıca öğretmen ve öğrencilere fidan dağıtarak, doğaya katkıda bulunmalarını önerdi.
Etkinlikte Kızılay Ağrı Şube Başkanlığı ekipleri de öğretmen ve öğrencilere çay, su ve sıcak çorba ikram etti. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Bakmadan Geçme