• Haberler
  • Ağrı
  • Ağrı'da toprağın emekçileri kavurucu sıcaklar altında ter döküyor

Ağrı'da toprağın emekçileri kavurucu sıcaklar altında ter döküyor

Ağrı'da toprağın emekçileri olan çiftçiler bu yıl yağışın bol olması nedeniyle verim aldıkları tarlalarında hasat yapmak için güneşin ilk ışıklarıyla beraber tarlaların yolunu tutuyor.

Ağrı'da toprağın emekçileri kavurucu sıcaklar altında ter döküyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ağrı'da çiftçiler, kavurucu sıcaklar altında hasat yapıyor.

Ağrı'nın merkeze bağlı Yakınca köyünde geçimlerini tarımla yapan, toprağın emekçileri olan çiftçiler; bu yıl yağışın bol olması nedeniyle verim aldıkları tarlalarında hasat yapmak için güneşin ilk ışıklarıyla beraber tarlaların yolunu tutuyor.
 

Kavurucu sıcaklar altında insan ve traktör gücünün yanı sıra geleneksel at tırmıklarıyla toplanan ekinler, çiftçilerin hummalı çalışmasıyla gün batana kadar devam ediyor.
 

Sabah 6'da tarlasının başına geçen ve kavurucu sıcaklar altında çalışan çiftçilerden Salih Doğan, 'Hava çok sıcak. Ekinleri biçerken dayanamıyoruz gerçekten. 1 saat çalışıyoruz, 1 saat oturup dinleniyoruz. Ekinler bu sene maşallah çok iyi. 400 dönüme yakın ekin ektik. Hava çok sıcak gerçekten, tahminen 35-40 derece bir sıcaklık var. Sabah 6'dan beri buradayız. Gün batımına kadar çalışacağız' şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme