• Haberler
  • Eğitim
  • Ağrılı öğrenci 'Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi' yarışmasında birinci oldu

Ağrılı öğrenci 'Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi' yarışmasında birinci oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla "Engelliler Haftası" dolayısıyla 81 ilden özel eğitim öğrencilerinin katılımıyla Ankara’da düzenlenen "Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi" yarışmasında ilkokul kategorisinde Ağrılı Ada Öykü Akbalık birincilik kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" münasebetiyle planlanan etkinlikler kapsamında özel eğitim alanına ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla özel ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında özel eğitim ihtiyacı olan akranları hakkındaki duygu ve düşüncelerini mektupla ifade etmeleri için düzenlenen "Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi"nin sonuçları belli oldu. İlkokul ve ortaokul kategorilerinde öğrencilerin ilgiyle katılım sağladığı yarışmada seçki kurulu değerlendirmesi sonucu kategorilerde dereceye giren eserler belirlendi. İlkokul kategorisinde Ağrı Merkez Önder Baydar İlkokulu öğrencisi Ada Öykü Akbalık birincilik ödülüne layık görüldü.

Başarısıyla Ağrı’yı gururlandıran Ada Öykü Akbalık’ı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Akbalık’ın bu anlamlı başarısının devamını diledi. Kökrek, "Özel eğitim alan öğrencilerimizle ilgili farkındalığın artırılması ve toplumda kaynaşmanın sağlanması amacıyla düzenlenen bu yarışmada Ağrı’dan bir öğrencimizin birincilik alması bizleri büyük bir mutlulukla doldurdu. Ada Öykü Akbalık’ı ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

TV04 Haber Merkezi

Bakmadan Geçme