• Haberler
  • Ağrı
  • Başkan Savcı Sayan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Başkan Savcı Sayan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı yayınladı.

Başkan Savcı Sayan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı yayınladı. 

Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir.

Bu mesleği icra etmekte olan gazeteci arkadaşlarımızda ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar.

Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan basın ve medya, aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır.
Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.

Bu vesileyle; Ağrı halkına sunmuş oldukları hizmetten dolayı genelde de bütün basın mensuplarının özel de Ağrı'daki tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, kamuoyunun gözü kulağı olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim.

Bakmadan Geçme