AGC Başkanı Aslan’dan, 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı
Haber
09 Ocak 2021 - Cumartesi 18:10
 
AGC Başkanı Aslan’dan, 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı
Ağrı Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Aleattin Aslan, 2021 yılı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
AĞRI HABER Haberi
AGC Başkanı Aslan’dan, 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

AGC Başkan’ı Aslan’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı


 

Ağrı Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Aleattin Aslan yayınladığı mesajında, demokrasinin en önemli unsurlarından birisinin basın olduğunu belirtti.

 

 

Basın ve gazeteciliğin haber vermenin, haberi duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında, günlük hayatın vazgeçilemez bir ögesiolduğunu dile getiren Aslan, “Kamuoyunu, doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren, görevini ifa ederken karşılaştığı sorunlara aldırmadan yeri geldiğinde canını bile feda edebilen bu meslek mensuplarımızın ifa ettikleri görev, çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. Basın, millet olarak ülkenin umumi sesidir.


 

Basın deyince ilk aklımıza gelen gazeteciliktir.


 

Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazeteciliğin, kamuoyuna haber ve bilgi akışını objektif bir şekilde sağlamak, toplumsal sorunlar karşısında kamuoyu oluşturmak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkı sunmak gibi önemli bir misyonu vardır.

 

Bu duygularla tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım”dedi.

 

AGC Başkanı Alaettin Aslan

Kaynak: Editör:
Etiketler: AGC, Başkanı, Aslan’dan,, 10, Ocak, Gazeteciler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı