Ağrı’da gündem olan il müdürü ataması!

Haber
12 Nisan 2021 - Pazartesi 15:58
 
Ağrı’da gündem olan il müdürü ataması!
Ağrı’da son günlerde bazı kesimler tarafından kasıtlı olarak yayınlandığı düşünülen ‘yerli olmayan’ kurum müdürü algısına sert tepki geldi.
AĞRI HABER Haberi
Ağrı’da gündem olan il müdürü ataması!

Ağrı’da son günlerde bazı kesimler tarafından kasıtlı olarak yayınlandığı düşünülen ‘yerli olmayan’ kurum müdürü algısına sert tepki geldi.

 

 

 

Sosyal medyada Ağrı isimli kullanıcı tarafından paylaşılan yazıda bu algıyı ortaya atanların bilinçli ve kasıtlı olarak yaydığını, tek amaçlarının ise kaos ortamı oluşturmak olduğunu belirtti.

 

 

 

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ataması sonrasında peş peşe gelen feryat figanlarının asıl amacının arzu ettikleri ısmarlama atamanın gerçekleşmemiş olmasından dolayı olduğunu belirten Ağrı adlı kullanıcı asıl maksatlarının çok farklı olduğunu söyledi.

 

 

 

Ağrı’da tefecilik olduğu gibi basın camiası içerisinde de basın çetesi olduğunu belirten ‘Ağrı’ isimli kullanıcı, ‘Bu basın çetesinin geçmiş yıllarda nasıl çalıştığını hemen herkes biliyor veya duyuyordur. Bu basın çetesi kendini Ağrı’nın sahibi sandıkları için atamalara ve buna benzer durumlara sadece kendi paylarına düşecek miktar kadar karışırlar. ‘ ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kurum müdürlüğüne Ağrılı olmayan biri atanamaz mı?

‘Vali, Rektör, Emniyet Müdürü ve hatta hastane başhekimi bile Ağrılı değil hadi kalkıp onları da istifaya davet etsenize!’ dedi.

 

 

 

Bilindiği üzere Ağrı Gençlik Spor İl Müdürlüğü için spor alanında başarılı imzalar atan Ağrılıların ismi sık sık gündeme gelmişti.

 

 

 

Numan Aktaş, Murat Demir, Cemil Budak, Ayhan Yıldırım gibi kamuoyu tarafından sevilen ve takdir edilen isimlerin sporun başına getirilmesi istenilmişti.

 

 

 

Bu isimlerin yanı sıra, bölgenin en az lisanslı sporucusuna sahip olan ilimizde yıllardır amatör spor camiasının başında yer alan Erkan Kösedağ'ın tek bir başarı bile elde edememesine rağmen ve görev yaptığı süre içerisinde yerel amatör futbol liginden, profesyonel futbol ligine sadece bir takım çıkma başarısı gösterdiği fakat bahse konu olan spor kulübü ile aralarında yaşanan tatsız olayların, mahkeme koridorlarına taşınmasına sebep olmuştu. Bekledikleri atamanın gerçekleşmemesinin ardından feryat figan ile algı yapmaya çalışan şahıslar tarafından aday gösterilmesi, ısmarlama atama yapılması istenmesi de Ağrı kamuoyu tarafından hoş karşılanmadı.

 

 

 

Ağrı Gençlik Spor İl Müdürlüğüne atanan İsmail Çalgan kimdir?


 

 

1986 Bursa doğumlu.1987’den bu yana Gölcük'te ikamet ediyor. İlk ve ortaöğretimini Gölcük’te tamamlayan İsmail Çalgan, Gölcük İmam Hatip Lisesinden 2006 yılında mezun oldu.İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bitirdi.İkinci üniversite olarak halen İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi 2. sınıf öğrencisi.Memuriyet hayatına 2007 yılında başladı, 2009/2014 yılları arası Kocaeli Gölcük müftülüğünde devam etti. 2015/2020 yılları arasında Kocaeli İl Gençlik Spor Müdürlüğüne bağlı olarak Gölcük Öğrenci Yurdu Müdürlüğü yaptı.Geçen ay İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünde Yatırım İnşaat Şube Müdürü olarak görevlendirilmişti.Gölcük Lider Gençlik ve İzcilik Spor Kulübü eski başkanlarından. Evli ve 5 çocuk babası.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı’da, gündem, olan, il, müdürü, ataması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı