• Haberler
  • Ağrı
  • Harun Zülküf Arslan'a yeni görev: İl Başkanı olarak atandı

Harun Zülküf Arslan'a yeni görev: İl Başkanı olarak atandı

Genç Sağlık Sen Ağrı İl Başkanlığına Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski müdürü ve sevilen isim Harun Zülküf Arslan atandı.

Harun Zülküf Arslan'a yeni görev: İl Başkanı olarak atandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Genel Merkezi Ankara'da bulunan ve Genel Başkanlığını Osman Kaya'nın yaptığı Genç Sağlık Sen Ağrı İl Başkanlığına Harun Zülküf Arslan atandı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da 81 İl Başkanlığı toplantısına davet edilen Harun Zülküf Arslan, davete katılım sağlayarak genel başkanlığını Osman Kaya'nın ve Genel Başkan Yardımcılığını ise Ağrı Diyadin ilçe nüfusuna kayıtlı Dinçer İlboğa'nın yaptığı, 2022 yılında kurulmasına rağmen 17 bin 521 üye sayısına ulaşarak adından sıkça söz ettiren Genç Sağlık Sen tarafından Ağrı İl Başkanlığına atandı. 

Genel Merkez tarafından il başkanlığına atanan Arslan, alın terlerinin hukukuna her zaman sahip çıkmaya çalıştıklarını ve çıkmaya da devam edeceklerini belirterek; 'Şuan yetkili sendikalar tarafından sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarına yeterli düzeyde çözüm üretilemediği gibi, aksine bu sorunların giderek derinleşmesine görülmektedir.
Yıllardır ekip anlayışı içinde yürütülen sağlık sisteminde derin ayrışmaların yaşanmasına neden olunduğu, tüm bu olumsuzlukları körükleyen sorumsuz sendikal söylemlerin bitmek tükenmek bilmediği sağlıkta kamu hizmeti veren her bir personel bilmektedir.
Bizler; bireysel ve kurumsal düzeyde  en zor süreçlerde ortaya koyduğumuz hizmet aşkı ile emek ve alın terimizin hukukuna her zaman sahip çıkmaya çalıştık, çıkmaya da devam edeceğiz.' dedi.

SENDİKACILIĞA YENİ BİR ANLAYIŞ GETİRECEĞİZ

Slogan yerine çözüm odaklı bir anlayışın hakim olması gerektiğini belirten Arslan;
'Sendikal faaliyetler içerisinde yaşanan her türlü hatadan ders çıkartarak sağlık ve sosyal hizmet sisteminin daha iyi işlemesi, çalışanlarımızın haklarının aranması noktasında slogan yerine çözüm odaklı, bilimsel ve teknik bir anlayışın hakim olması, üretken ve yenilikçi bir yaklaşımla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın özlük ve sosyal hakları için etkin bir şekilde mücadele edilebilmesi amacıyla yeni bir yola çıkıyoruz.
 Bu yola tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı kucaklamak ve kucaklaştırmak için çıkıyoruz. Bu yolu birlik, beraberlik, samimiyet, cesaret ve liyakatle süsleyeceğiz.  Sendikacılığa yeni bir anlayış yeni bir soluk getireceğiz' dedi. 

Arslan ayrıca, çok kısa zamanda bürokratik işlemlerin tamamlanmasından sonra Genç Sağlık Sendikası Ağrı İl Yönetim Kurulu'nun kamuoyuna duyurulacağını bildirdi.

Bakmadan Geçme