• Haberler
  • Ağrı
  • Video Haber: Savcı Sayan ne yaptı sorularına canlı yayında cevap verdi

Video Haber: Savcı Sayan ne yaptı sorularına canlı yayında cevap verdi

Ağrı Eski Belediye Başkanı Savcı Sayan sosyal medya hesabından gerçekleştirmiş olduğu canlı yayında görev süresinde ne yaptı sorularını tek tek yanıtladı.

Video Haber: Savcı Sayan ne yaptı sorularına canlı yayında cevap verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ağrı Eski Belediye Başkanı Savcı Sayan sosyal medya hesabından gerçekleştirmiş olduğu canlı yayında görev süresinde ne yaptı sorularını tek tek yanıtladı.

Bilindiği üzere göreve başladığı dönemde küresel kriz haline geline korona virüs salgını sebebi ile dünya kaosa sürüklenmiş ve hayati kısıtlamalar gelmişti. 2 yılın korona virüs salgını, çetin geçen kış mevsimi ve doğal afetler ile ülkece zor dönemden geçilmiş olunmasına rağmen Sayan Ağrı'da önemli projelere imza atmıştı. Milyonluk kazanım ile 100 yıllık Ağrı tarihinde asfalt pilenti olmayan kente saatte 340 ton üretim imkanı sağlayarak kendi asfaltını kendi üretti. Şehir içi toplu ulaşımı belediye araç filosuna kazandırarak belediye bütçesine devasa maddi kaynak sağladı. Ayrıca milyarlık proje olan Ahırlar Projesi ve Murat Nehri projesine de imza atarak Ağrı'yı pilot il haline getirdi. Çöp tesisi ile çöpten elektrik üreterek kaynak oluşturan Sayan,  asfalt seriminde kullanılan saatte 140 ile 160 ton üretim yapan taş kırma tesisi kazandırdı.

Öte yandan Başkan Sayan Türkiye'nin en ucuz şehir içi ulaşımını elinde bulundurduğu dönemde 25 kuruş ile sağlamış olduğu sistemle her öğrenci velisinin ortalama 3 bin lirasının cebinde kalmasını sağlayarak vatandaşların hane bütçesine katkıda bulundu. İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin de yanında olan Sayan, harç, sınav ve ulaşım sorunlarında yanlarında oldu. Sosyal yardımlarda belediye bütçesini kullanmayan Sayan, girişimleri ile iş insalarının katkısını alarak Türkiye'nin en çok sosyal yardım projesi ile belediyeler arasında ilk sırada yer alan Sayan binlerce gıda kolisi, nakit yardım, ev eşyası ve kalacak evleri olmayan ihtiyaç sahiplerine ise ev yaptırarak gönüllerde yer etti.

Pandemi ve doğal afetler sebebi ile sadece bir yıl çalışma şansı bulunan Savcı Sayan Ağrı Belediyesine ciddi projeler kazandırarak, belediyenin mali bütçesine de milyonluk gelir kaynağı sağladı.

Ağrı Eski Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın sosyal medya hesabından gerçekleştirmiş olduğu canlı yayın 400 bine yakın görüntülenme alarak gün içerisinde en çok etkileşim alan videolardan biri oldu.

 

Bakmadan Geçme