• Haberler
  • Ağrı
  • Yazıcı barajından su taşkını, şehir merkezinde su kesintisi olacak!

Yazıcı barajından su taşkını, şehir merkezinde su kesintisi olacak!

Ağrı'da Devlet Su İşleri (DSİ) kontrolünde olan Yazıcı Barajının sol taraf kapağında meydana gelen kapak arızasından dolayı içme suyu arıtma tesisinde su baskını oldu.

Yazıcı barajından su taşkını, şehir merkezinde su kesintisi olacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ağrı'da DSİ kontrolündeki Yazıcı Barajının sol taraf kapağında oluşan arıza nedeni ile yaşanan su taşkınında, şehir merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılayan su arıtma tesisi, sular altında kaldı.

Sular altında kalan tesiste hasar oluşurken Ağrı Belediyesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, tesisteki taşkın sularının tahliyesinden sonra oluşan arızaların giderilmesi için çalışma başlatılacağı ve çalışma süresi boyunca kent merkezinde su kesintisi yaşanacağı belirtildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 'Ağrı Merkezde DSİ kontrolünde olan yazıcı barajının sol taraf kapağında meydana gelen kapak arızasından dolayı içme suyu arıtma tesisinde su baskını oldu. Gelen su taşkını tesiste büyük hasar meydana getirdiğinden dolayı şehir merkezinde bir süre su kesintisi olacaktır.' denildi.

Açıklamanın devamında, arızanın ne zaman giderileceği ve su kesintisinin ne kadar devam edeceğine dair bilgilendirmenin ise ilerleyen saatlerde yapılacağı kaydedildi.

 

Bakmadan Geçme