• Haberler
  • Ağrı
  • Savcı Sayan'dan dikkat çeken paylaşım: lobiniz ve abiniz yoksa aday olmayın!

Savcı Sayan'dan dikkat çeken paylaşım: lobiniz ve abiniz yoksa aday olmayın!

Siyasetçi Savcı Sayan'ın sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımı 'Lobiniz ve abiniz yoksa boşuna aday adayı olmayın!'

Savcı Sayan'dan dikkat çeken paylaşım: lobiniz ve abiniz yoksa aday olmayın!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Siyasetçi ve Ağrı Eski Belediye Başkanı Savcı Sayan yerel seçimler öncesinde aday olmak isteyenlere ' Lobiniz ve abiniz yoksa boşuna aday olmayın!' dedi.
  Sayan sosyal medya hesabından gerçekleştirmiş olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı. 


'LOBİNİZ VE ABİNİZ YOKSA BOŞUNA ADAY ADAYI OLMAYIN..

Yerel seçimler yaklaştı. Dolayısıyla bütün partilerde aday adayları görücüye çıkmaya başladılar. Ismarlama anketler havada uçuyor.

Kamuoyu oluşturmak için meydanlar boş bırakılmıyor. Ama şunu iyi bilin ki; bütün partiler için konuşuyorum. Seçilmenin garanti olduğu yerlerde en güçlü,başarılı, gerçek yapılan anketlerde birinci çıkan değil,lobisi güçlü, abisi olan insanlar aday yapılacak.  (Bazı istisnalar hariç) Bundan emin olun. 

Siyasette lobiler ve abiler çok önemlidir. Dünyanın en çalışkan, en başarılı insanı olsanız bile lobiniz  zayıf ise sizin aday olmanız imkansızdır. Bütün partilerde böyledir. Parti farkı gözetmeksizin,geçmiş tecrübelerime dayanarak. Yıllardır siyasetin içinde olan, sahayı iyi bilen birisi olarak söylüyorum. 

Çünkü lobiler hem anket firmalarının üzerinde etkili olmaya çalışıyorlar, çoğunlukla oluyorlar, hem de genel başkanlara giden bilgi yollarını yanlış bilgilerle donatıp genel başkanları yanıltıyorlar.. 

Hiç boşu boşuna enerji ve zaman harcamayın.

Reklamcıların, anket firmalarının, gazete yazarlarının peşine koşmayın lobi lobi lobi… 
Gerisi hobi ve fobi olur..'

Bakmadan Geçme