Gürkan Güneş

Ağrı'daki kira artışlarına 'dur' denilmeli

Gürkan Güneş

Bir basın mensubu olarak, Ağrı’daki STK’lara çağrımdır! Şimdi değilse ne zaman?

Ağrı’da kira fiyatları almış başını gidiyor, biliyorum çoğunuzun evi var, pek dokunmayabilir size bu durum ve muhtemelen hissiyat oranınız minimum düzeydedir. Yalnız gidişat oldukça kötüye gidiyor. 

Uyanık müteahhit, emlakçı, komisyoncu v.b kişiler yüksek kredi faizleri nedeni ile evlerini satmakta zorlandı hal böyle olunca da satamadıkları evleri yüksek fiyattan kiraya vermeye başladı, bi süre sonra bunu gören Ahmet, Mehmet efendi de benim evimin neyi eksik deyip kira piyasasını yükseltmeye  başladı. Denetim konusunda ise bu noktada oldukça zayıf bir yönetim sergilendi, serbest piyasa şekline dönüşen bu durum kontrol altına alınamaz duruma doğru ilerlemekte... 

TOKİ’de 115 metrekarelik eve 20 bin lira isteyen insafsızlar var, bu kişiler denetlenmeli eğer 20 bin lira kira istiyorsa her ay vergi vermeli, kiracısını el üstünde tutmalı (!) 

Ağrı’da bulunan STK’lar bu kötü gidişata dur demek adına örgütlenmeli, yürüyüş, açıklama vs gerçekleştirmeli, ev sahipleri bir şekilde silkelenmeli…

Günlerdir, Ağrı Basını bu durumu dile getiriyor, yalnız siz değerli sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri sessiz kalmış durumda. 

Umarım ki; Bu çağrımız ses verir ve elini taşın altına koyan STK başkan ve temsilcileri gün yüzüne çıkar. Ağrı kamuoyu ile birlik beraberlik içerisinde kentin önemli sorunu bir şekilde en aza indirilir. 

Şimdi kenetlenme zamanı yoksa işler çok daha acımasız duruma gitmek üzere.

Yazarın Diğer Yazıları